Logowanie

Aktualności

3 : 2 Wygrana!

• autor: kuba, 2015-01-23 20:56
                Lider II ligi Tarnowskiej Ligi Futsalu MPETROL, Prestiż Auto Serwis podszedł do środowego spotkania z nadzieją na kolejne punkty, lecz bez zbędnego animuszu. Studenci PWSZ z kolei też nie zbyt często nie atakowali, by nie nadziać się kontratak. Tym samym pierwsza połowa obyła się bez goli, ale w drugiej to studenci zaczęli lepiej operować piłką, stwarzając kilka dogodnych okazji.Kiedy jednak do siatki trafił Łukasz Cecot to jeszcze bardziej "zbulwersowało" AZS PWSZ i jeszcze bardziej rzucili się do ataku. Efektem był rzut karny, który jednak został przestrzelony. Na dodatek Jakub Sikorskipodwyższył wynik, a następnie ustalił go Waldemar Dzierżanowski trafiając na 3-0. W czwartek zaś, w dniu otwarcia padł identyczny wynik, a w nim znów Wodneharce.eu szybko dali o sobie znać. Marcin Gąsior, Krzysztof Jabłoński i na początku drugiej połowy Grzegorz Jasiak zbili z tropu swoich kolegów z Lumaro II, a ci mimo późniejszych prób nie byli w stanie w tym dniu zmienić tego oblicza. "Wodniaki" na chwilę więc wyprzedzili w tabeli Tygryski awansując na drugą pozycję. Ci więc musieli wygrać z "depczącym po piętach" Topicarem II, gdyż porażka zrzucała ich na 4 miejsce. Ten scenariusz był wielce prawdopodobny, gdyż pięknym strzałem z dystansu popisał się Rafał Mania. Kolejne minuty były jednak bardzo wyrównane i w końcu szczęście uśmiechnęło się do Tygrysków. Gol wyrównujący Dominika Kuty pociągnął za sobą efektowny strzał Dawida Szatko i losy się odwróciły. Zwycięstwo, a zarazem powrót na drugie miejsce przypieczętował Dawid Żaba. Topicar II tym samym przerwał passę ośmiu kolejnych spotkań bez porażki. Jeszcze ciekawsze były pozostałe pojedynki, a kończyły się one różnicą jednego gola. Budeko OSP Żabno lepiej zaczęło spotkanie od Street Football Elzat i choć rywal próbował dogonić to kończyło się skutecznym odskokiem. Dwukrotnie Bartłomiej Motyka, oraz Karol Bałut (zdj.) z przedłużonego rzutu karnego iMaksymilian Woźniak. Po drugiej stronie na listę strzelców wpisywali się Paweł Szyszlak, Łukasz Piska iPatryk Iwanek, choć ci dwaj pierwsi mieli jeszcze sporo okazji do wyrównania. Z remisu cieszyłaby się również drużyna Kocik Grabówka, która dwukrotnie za sprawą Artura Wiśnickiego wychodziła na prowadzenie, lecz nie zdołała go utrzymać. Na pierwszego gola dla Kapro Azoty odpowiedział bowiemRoman Mikołajczak, na drugiego Mateusz Nosek, a w ostatnich sekundach zwycięskiego gola zdobyłŁukasz Chrobak. Te drużyny zamieniły się w tabeli miejscami i teraz "kociki" znajdują się tuż nad strefą spadkową. Goni ich FRB Stasiak dzięki wygranej nad drugim sąsiadem, Crveną Zvezda. Mimo wyrównanego pojedynku jedna akcja zadecydowała o wyniku. Piękną dwójkową akcję wykorzystał Dorian Serafiński i to wystarczyło, by zainkasować komplet punktów.